Recykling

IDEA RECYKLINGU:
Recykling to wykorzystywanie odpadów technologicznych i surowców wtórnych do wytwarzania nowych produktów. Materiały, z których wytwarzane są nietylko przedmioty codziennego użytku, wykorzystuje się w całości lub części do ponownego przetworzenia i wykorzystania. W obecnych czasach gwałtownie przybywa odpadów, dlatego coraz więcej firm interesuje się ideą recyklingu, jako jdynym sposobem na przedłużenie okresu korzystania z cennych zasobów ziemi, które z powodu swojej ograniczonej ilosci są skazane na wykończenie w przeciagu 60-90 lat.Wychodząc na przeciw tym wszystkim nieobojętnym na sprawy ochrony dóbr oferowanych przez ziemię, Zakład Przerobu Złomu oferuje Państwu przystępne rozwiązania, lukratywne nie tylko pod względem ekonomicznym lecz również ekologicznym. Wyczerpanie zasobów mineralnych wiąże się również z załamaniem gospodarki wielu krajów, dlatego wydłużenie tego procesu pozwoli na lepsze przygotowanie się do nowych warunków, obejmującymi swoimi skutkami cała ziemię.


CELE RECYKLINGU :
AUTO, NALEŻY:
- dłuższy okres korzystania z zasobów nieodnawialnych
- wielokrotne wykorzystanie tego samego odpadu rozwijanie
- idei recyklingu wśród ludzi młodych
- wydłużenie okresu wyrobu alternatywnych gałęzi gospodarki zwiazanych z produkcją

 

WSPÓŁPRACA: Jesteśmy najbardziej dynamicznie rozwijającą się firmą w branży recyklingu na terenie Wałbrzycha, a wkrótce Dolnego Śląska. Otwieramy się na każdą rozsądną możliwość współpracy w zakresie dostawy materiałów do recyklingu i skladowania:
- części i surowców wtórnych powstałych w wyniku demontażu pojazdów mechanicznych (samochody, samochody ciężarowe, samochody osobowe, statki, samoloty...).

Poszukujemy odbiorców złomu elektronicznego, tworzyw sztucznych i stłuczki szklanej bezbarwnej.

Auto-Kasacja Stacja Demontażu Pojazdów

Taki jest procentowy udział poszczególnych tworzyw sztucznych do wytwarzania elementów pojazdów. Ważne jest, aby odpowiednio recyklingować stare samochody.

RECYKLING to nowa dziedzina obejmująca techniczne, technologiczne i organizacyjne działania mające na celu maksymalne odzyskanie zespołów, części, podzespołów i materiałów wycofanych z eksploatacji wyrobów (zużytych i uszkodzonych); to również przygotowanie ich do ponownego zastosowania w pierwotnej produkcji, jako części zamienne lub jako materiał odzyskany stosowany do produkcji innych wyrobów czy materiałów; to generalnie gospodarowanie odpadami technologicznymi i surowcami wtórnymi w przemyśle.

Głównym efektem recyklingu jest znaczne zwiększenie odzysku odpadów, a w konsekwencji radykalne zmniejszenie zwałowisk i wypełnienia wyrobisk odpadami.

Najważniejszą ideą recyklingu jest stworzenie takich mechanizmów i rozwiązań technicznych oraz nowych technologii, aby efektywność zapobiegania degradacji środowiska była możliwie największa.

Wśród instytucji i osób prowadzących recykling samochodów wycofanych z eksploatacji (SWE) istnieją różnice w interpretacji pojęcia recyklingu.
Posiadamy również zezwolenia na zbieranie i transport praktycznie wszystkich odpadów powstających podczas eksploatacji pojazdów.

Stacja Demontażu DARWÓD to nowoczesne podejście do starych, zużytych i zniszczonych pojazdów. W Polsce nadal powszechne jest porzucanie aut i składowanie ich bez opróżnienia z groźnych dla środowiska płynów. Pojazdy polskiego społeczeństwa starzeją się za sprawą sprowadzanych aut z za granicy. Kiedyś prędzej czy później zakończoną one swój żywot. Wtedy warto pomyśleć o Stacji Demontażu Pojazdów gdzie auta nie lądują na łące gdzie niszczą glebę tylko trafiają w ręce wyspecjalizowanej kadry. Pojazdy są rozbierane na części i sortowane. Niebezpieczne dla środowiska płyny są neutralizowane. Co ciekawe 90% pojazdu nadaje się do ponownego wykorzystania w przemyśle. Więc tak naprawdę nie kończą swojego żywota gnijąc na dzikich wysypiskach. A właściciel oprócz legalnego pozbycia się pojazdu otrzymuje także korzyści finansowe.

Korzyści
dla środowiska:
- ekologiczna rozbiórka pojazdu
- uratowanie gleby przed ciężkimi płynami jak olej czy benzyna
- każdy szkodliwy płyn jest usuwany z pojazdu i neutralizowany
- rozbieranie pojazdu na elementy do unieszkodliwienia
- 90% części pojazdu nadaje się do ponownego wykorzystania

WSZYSTKIE ELEMENTY POJAZDÓW SĄ GRUPOWANE I ZABEZPIECZANE W SPECJALNYCH ZBIORNIKACH I POJEMNIKACHZAJMUJEMY SIĘ TAKŻE SPRZEDAŻĄ CZĘŚCI UŻYWANYCH


Posiadamy szeroką gamę części używanych pochodzących z demontażu pojazdów.
Wysyłka części na terenie całego kraju w ciągu 24h!

Zadzwoń do nas teraz! Przekonaj się, że warto!
Nick: demontaz2
Nick: demontaz3