Skup aut

Sprzedaż części

ikona strzałki

Ile możesz dostać za sprzedaż auta do skupu?

Kupując nowy lub używany samochód decydujemy o wyborze jego marki, modelu, koloru oraz wyposażenia. Wydając nasze pieniądze staramy się uzyskać jak najlepszą opcję za możliwie jak najniższą cenę. Ważny jest kolor, wyposażenie, bezpieczeństwo, spalanie i osiągi. Kupując nowy lub używany samochód decydujemy o wyborze jego marki, modelu, koloru oraz wyposażenia. Wydając nasze pieniądze staramy się uzyskać jak najlepszą opcję za możliwie jak najniższą cenę. Ważny jest kolor, wyposażenie, bezpieczeństwo, spalanie i osiągi. Negocjujemy wartość auta z właścicielem salonu samochodowego, komisu lub osobą prywatną. Ale co w przypadku, gdy to my sprzedajemy samochód? Z tego poradnika dowiesz się, jakie kroki warto podjąć, aby uzyskać jak najlepszą cenę za swój używany samochód, a także dowiesz się co dokładnie wpływa na wycenę auta w skupie.

Sprzedaż aut w skupie – dlaczego warto?

Sprzedaży samochodu możemy dokonać samodzielnie za pomocą aukcji internetowych, na giełdzie, w auto komisie lub w skupie. Auto w miarę nowe, zadbane i sprawne technicznie z aktualnymi badaniami i ubezpieczeniem sprzedamy bez większych problemów i otrzymamy zapewne interesującą nas kwotę.

Samochód starszy może narazić nas na dodatkowe koszty związane z jego sprzedażą. Przygotowanie go będzie wymagało poświęcenia naszego czasu oraz często pieniędzy na wizyty u mechanika, czyszczenie wnętrza i karoserii. Jednak w tym przypadku pomimo poniesionych kosztów skup samochodowy zaproponuje zapewne dobrą cenę.

Problem pojawia się w przypadku sprzedaży aut starych, zepsutych, skorodowanych i powypadkowych, gdzie koszty naprawy przekraczają wartość pojazdu. Wtedy z pomocą przychodzą auto skupy.

Skupy samochodów to profesjonalne firmy które odkupują od osób fizycznych i firm samochody i inne pojazdy. Auta mogą być całe lub powypadkowe. Z uwagi na stan techniczny mogą być przeznaczone do demontażu lub całkowitej kasacji. Oceną stanu pojazdu i jego przeznaczeniem zajmują się pracownicy skupu na miejscu jego odbioru lub w firmie. W swojej ofercie firmy kupujące auta mają także darmową wycenę i transport pojazdów. Warto zatem rozważyć propozycję jaką mają dla osób, które chcą sprzedać szybko samochód.

Ile można dostać za auto na skupie?

Cena, jaką można uzyskać za auto w skupie, zależy od wielu czynników, takich jak marka i model samochodu, wiek, stan techniczny, przebieg, wyposażenie lub np. ilość właścicieli. Inaczej wyceniane jest auto do kasacji, a inaczej lekko używany samochód.

Ile dostanę za złomowanie auta?

W przypadku przeznaczenia pojazdu do całkowitej kasacji jego cena będzie uzależniona od wagi, która jest określona w dowodzie rejestracyjnym. Im więcej kilogramów tym więcej pieniędzy dostaniemy. Przyjmuje się, że pojazd kompletny to około 90% masy, pozostałe 10% to części nie metalowe. Ceny za kg są uzależnione od województwa i regionu. Średnio jest to około kilkuset zł za samochód osobowy. Najwięcej dostaniemy za auto typu dostawcze lub bus. Najlepiej jednak samemu zorientować się w cenach np. dzwoniąc do najbliższego skupu. Należy pamiętać, że osoby które zdecydują się na sprzedaż wartościowych części samochodu i na złom oddadzą pojazd niekompletny zostaną obciążone określona kwotą za brakujące kilogramy. Stawki są określane indywidualnie według cennika, lecz zawsze warto ponegocjować.

Jaka cena za auto powypadkowe?

W tym przypadku możemy zostać mile zaskoczeni. O ile za samochody do kasacji stawki są często stałe to w przypadku auta powypadkowego jego wartość jest określana indywidualnie. Pod uwagę brane są czynniki takie jak: wiek auta, marka, wyposażenie oraz ilość i stopień jego uszkodzeń. Często po orzeczeniu szkody całkowitej przez ubezpieczyciela okazuje się, że możemy sprzedać auto z dobrym zyskiem. Sporo części z rozbitego auta nadaje się jeszcze do wykorzystania. Pracownicy skupu określą ich wartość i możemy otrzymać dużo więcej gotówki niż się spodziewaliśmy. Skupy najwięcej płacą za samochody powypadkowe wiodących marek z uwagi na wysoką cenę nowych części.

Pamiętajmy, że skupy aut nie tylko utylizują pojazdy, ale prowadzą też sprzedaż używanych części.

Jaka cena za samochód używany?

Skupy samochodów mogą być także alternatywą dla osób które chcą szybko sprzedać swoje auto. Brak im czasu na jeżdżenie na giełdy, pisanie ogłoszeń na aukcjach internetowych, czy oczekiwanie na kupca w komisie. W każdym skupie jest pracownik zajmujący się wyceną i zaproponuje nam kwotę za pojazd na podstawie jego oględzin.

A jakie czynniki mogą podnieść cenę za nasze auto? Przedstawimy poniżej kilka z nich:

 • rocznik pojazdu, oczywiście im młodsze auto tym cena jest wyższa,
 • udokumentowana historia serwisowa,
 • stan techniczny,
 • stan wizualny,
 • wyposażenie,
 • przebieg,
 • bezwypadkowość.

 • Kiedy opłaca się sprzedaż samochodu w skupie?

  Warto sprzedać samochód do skupu lub na auto złom jeśli zależy nam na czasie. Stacja Demontażu Pojazdu unieważni dowód rejestracyjny, kartę pojazdu i tablice rejestracyjne. Otrzymamy też dokument potwierdzający złomowanie, potrzebny do wyrejestrowania auta i odzyskania niewykorzystanych składek na ubezpieczenie oc.

  W przypadku sprzedaży pojazdu całego lub powypadkowego otrzymamy umowę kupna-sprzedaży. Unikniemy w ten sposób rejestracji naszego pojazdu na tzw. słupa – takie praktyki często służą do popełniania przestępstw i wykroczeń np. wyłudzanie odszkodowań. Po przeprowadzeniu transakcji otrzymujesz gotówkę do ręki na miejscu lub w firmie. Nie ma też problemu z płatnością przelewem. Nie musisz też martwić się o transport – skupy mają przystosowane do tego pojazdy i wyszkolonych kierowców, a wycena auta zwykle podlega negocjacji.

  Sprzedawane części samochodowe można sprawdzić pod kątem ich technicznej sprawności. Profesjonalne skupy działają legalnie i posiadają ważne zezwolenia i certyfikaty.

  Co istotne, działają ekologicznie. Złomowanie samochodu odbywa się bez degradacji środowiska. Jeżeli zastanawiasz się, czy warto oddać auto do skupu – skontaktuj się 730 099 997! Porozmawiamy o wszystkich możliwościach i przekonasz się, że to dla Ciebie najkorzystniejszy wybór.